سه شنبه یکم اسفند ۱۳۹۱

تهمت هایی که به امام زمان (عج) می زنند

 

یکی از دردها و مصیبت های امام زمان (عج) حرف های نادرست و غلطی است که دشمنان یا دوستان نادان آن حضرت به آن بزرگوار نسبت می دهند و ایشان را از خود می رنجانند و باعث تأخیر در ظهور آن حضرت می گردند. به عنوان مثال برخی می گویند: آن حضرت حالا حالاها ظهور نمی کند! برخی می گویند: اگر ظهور کند گردن همه را می زند! برخی می گویند: دعا کن که آقا نیاید که اگر بیاید اول گردن من و تو را می زند! عده ای می گویند: وقتی بیاید خون رکاب اسبش را می گیرد و هفتاد آسیاب از خون مردم به گردش در می آید! عده ای می گویند: غیبت امام زمان (عج) تقدیر خداوند است، خدا خواسته که آن حضرت غایب باشد و هر موقع هم خودش بخواهد, به او امر می کند که ظهور کند؛ پس دعای ما برای ظهور آن حضرت فایده ای ندارد! برخی می گویند: او هنوز متولد نشده و در آینده به دنیا می آید! برخی دیگر می گویند: او ظهور کرده و از دنیا رفته است! (این نظریه فرقه ضاله بهائیت است.) عده ای هم که اصلاً توجهی به آن حضرت ندارند و عده ای هم که اصلا به اصل وجود آن حضرت مشکوک اند!...

و اما تأسف ما به خاطر این است که این حرف ها را کفار و دشمنان اسلام نگفته اند، بلکه این ها بیشتر سخنان و نظریات غلط برخی از مسمانان است که بدون هیچ دلیل و مدرکی به زبان جاری می کنند و باعث ناراحتی آن حضرت می شوند.

امام زمانی را که همچون سایر ائمه اطهار علیهم السلام بعد از خداوند مهربانترین مهربانان است، به صفت خونریزی، قتل و خشونت بی حد و حساب متهم می کنند. هنوز امام زمانی را که تمامی ادیان و فرقه ها در اصل وجودش شکی ندارند را باور نکرده اند. امام زمانی که صدها نفر از عظما و علما و هزاران نفر از انسان های مؤمن در طول غیبت کبری آن حضرت را در بیداری مکرر ملاقات کرده اند، همچون افسانه ی پیشینیان می پندارند و به او تهمت می زنند که در زمان غیبت نمی توان آن حضرت را ملاقات کرد!

این درد نیز یکی از دردهای بزرگ و بلکه از بزرگترین دردهای حضرت بقیه الله (ارواحنافداه ( است که آن حضرت را آزار می دهد و کار را به جایی می رساند که آن حضرت می فرمایند: «من مظلوم ترین فرد عالم هستم.»

صاحب کتاب راهی به سوی نور در رابطه با این درد هنگفت, قضیه ای را از یکی از دوستان خوب امام زمان (ارواحنافداه ( نقل کرده که ایشان فرمود:

روزی با یکی از افراد که به ظاهر چهره مقدس مآبانه ای داشت، درباره ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف صحبت می کردیم، از جمله من به ایشان می گفتم ما باید مردم را به یاد امام زمان علیه السلام بیندازیم و برای فرج آن حضرت دعا کنیم. او دست خود را روی گلویش نهاد وگفت: دعا کنیم که امام زمان بیاید و سر ما را بزند؟ (العیاذ بالله(

من خیلی دلم شکست و بغض گلویم را گرفت و باحال گریه به منزل رفتم و در مظلومیت امام زمان علیه السلام اشک زیادی ریختم و حتی غذا هم نتوانستم بخورم. تا آن که درعالم مکاشفه حضرت ولی عصر (ارواحنافداه (را در حالی که محزون بودند دیدم. در همان حال آن حضرت سه مرتبه (درباره همان جمله که آن شخص گفته بود) فرمودند: «تهمتم می زنند، تهمتم می زنند، تهمتم می زنند.»

این چه بی معرفتی است که به امام زمان عزیزمان هم تهمت بزنیم؟

مگر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در حدیث معتبر و شریف لوح از خدای تعالی نقل نفرموده که خدای حکیم لقب «رحمة للعالمین» را به امام عصر علیه السلام داده است؟ مگر «رحمة للعالمین» به معنای مهربانی برای تمام عالمیان نیست؟ این چه خرافات و چه حرف زشتی است که ما به امام معصوم خود نسبت می دهیم؟

اگر ما پیرو اهل بیت عصمت و طهارتیم, نباید حرفی را که آنها نمی پسندند به زبان جاری کنیم؛ بلکه باید اگر چیزی را که یقین داریم آن ها فرمودند, بیان کنیم و چیزی را که شک داریم و با سیره آن بزرگواران سازگاری ندارد, مطرح نکنیم.

نقل ازhttp://albeyatolellah.blogfa.com/وبلاگ عصر ظهور

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۸:۵۴ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱

امام خامنه ای

هم منتظر و طالب مهــدی هستی// هم یاور و هم نائب مهدی هستی ///عمری اگــــر از تــو دم زدیم آقاجان// چون راه رسیدن به مهدی هستی

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه یکم بهمن ۱۳۹۱

آغاز امامت امام زمان (عج)

 

 
*عید امامت و ولایت مولایمان امام زمان مبارک*


هزار و صد و هفتاد و یک سال است که مهدی(عج) “امام” شده است،


و منتظر است که منتظرانش “به خود بیایند” تا او بیاید…


عید تاجگذاری زیباترین، عادلترین، مهربانترین و تنهاترین شاه عالم مبارک بادsigpic3_1.gif

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۲۳ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه سی ام دی ۱۳۹۱

توصیه‌های امام زمان (عج) به شیعیان

http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/images/position1/2011/7/11-7-17-4375811-7-16-15441010.jpg

۱ . از خداوند ـ جل جلاله ـ بترسید و تقوا پیشه کنید.

2. به ما در بیرون آوردن شما از فتنه و امتحانی که بر شما روی آورده است کمک کنید.

3. عهد می‌کنم که هر کدام از شیعیان که راه تقوا را در پیش گیرد و هر آنچه که لازم است [و حق خداست] از مال خود خارج کند، از فتنه‌ی گمراه‌کننده و رنج‌های ظلمانی در امان باشد.

4. هر کدام از شیعیان، در بخشش اموالی که خداوند به او داده به کسانی که خداوند فرمان داده است بخل ورزد، در دنیا و آخرت زیانکار خواهد بود.

5. اگر شیعیان ما در وفا نمودن به عهد و پیمانی که از ایشان گرفته شد، همسو و یک‌دل شوند، دیدار ما از ایشان به تأخیر نخواهد افتاد.

6. ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد. (توقیع به شیخ مفید)

7. از خدا بترسید ؛ و از ما اطاعت کنید ؛ و از راه راست منحرف نگردید.

8. نیت خود را ـ مطابق سنت آشکاری که به شما گفتم ـ با دوستی، به سوی ما برگردانید.

(توقیع به ابن ابی‌غانم قزوینی و جماعتی از شیعیان)

۹. اموال شما (خمس و زکات) را قبول نمی‌کنیم مگر اینکه پاک و طاهر باشد... هر کس می‌خواهد عمل کند و هر که نخواهد نکند؛ چرا که ما به آنچه شما دارید نیازی نداریم.

10. ظهور و فرج در دست خداست و کسانی که وقت رای آن تعیین می‌کنند "دروغگو " هستند.

11. در مسایلی که روی می‌دهد به فقهاء مراجعه کنید؛ زیرا که ایشان حجت من بر شمایند و من حجت خدایم بر ایشان...

12. منتفع شدن از من در ایام غیبتم، مانند استفاده از خورشید است زمانی که ابر روی آن را پوشانده باشد.

13. درباره چیزهایی که به درد شما نمی‌خورد سؤال نکنید، و در دانستن چیزهایی که از دانستن آنها معاف شده‌اید خود را به سختی نیاندازید.

14. برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ؛ چرا که همین فرج شماست. (توقیع به اسحاق بن یعقوب)

15. هر کس بدون اجازه ما در اموال مربوط به ما (خمس، زکات و وقف) تصرف کند، از جمله ظالمین است و ما در روز قیامت شاکی او خواهیم بود. (توقیع به محمد بن جعفر اسدی)

16. آیا نمی‌دانید که خداوند از زمان حضرت آدم تا حال، برای مردم ملجأ و پناهی قرار داده که به ایشان پناه برند و راهنمایانی تعیین کرده که به سبب آنها هدایت یابند. هر زمان که نشانه‌ای از آنان پنهان شد نشانه‌ی دیگر آشکار گردید و هر وقت که ستاره‌ای از ایشان غروب کرد ستاره‌ی دیگر طلوع نمود ؛ و وقتی که خدای عزوجل امام حسن عسکری (ع) را به سوی خود برد گمان ننمایید که واسطه میان خود و مخلوقاتش را قطع نموده است. هرگز چنین چیزی نشده و نخواهد شد تا وقتی که قیامت برپا شود. (توقیع به محمد بن ابراهیم بن مهزیار)

17. آیا نمی‌دانید که روی زمین از حجت خدا خالی نمی‌گردد ؛ خواه آن حجت، ظاهر باشد و خواه پنهان.

18. مردم پیروی از خواهش‌های نفسانی را از خود دور کنند ؛ و همانگونه که ]پیش از غیبت[ رفتار می‌نمودند رفتار کنند ؛ و امری که از آنان پوشیده و پنهان شده است را جستجو ننمایند... و بدانند که حق با ما و در نزد ماست.
نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۹:۵۲ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱

یا مهدی عج

امام محمد باقر (ع) فرمودند :

ایام ا... سه روز است ، یکی روز ظهور حضرت قائم (عج) و دیگری روز

رجعت و سومی روز قیامت است.

منبع : کتاب حکیم
نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۰:۲ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه یازدهم دی ۱۳۹۱

فتنه آخرالزمان» از زبان آیت‌الله بهجت


آیت‌الله بهجت(ره) در کتاب «پرسش‌های شما، پاسخ‌های آیت‌الله بهجت» به پرسش‌هایی از قبیل چرایی غیبت امام زمان علیه‌السلام، فتنه آخرالزمان و نحوه مقابله با آن پاسخ گفته‌اند که مشروح آن در پی می‌آید:

تبیان زنجان

۱- چرا امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه غایب هستند و ما از فیض حضورشان محرومیم؟

- سبب غیبت امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه) خود ما هستیم! وگرنه اگر ظاهر شود چه کسی او را می‌کشد؟ آیا جن آن حضرت را می‌کشد؟ یا قاتل او انسان است؟!

ما از پیش، امتحان خود را پس داده‌ایم که چگونه از امام تحفظ و یا اطاعت می‌کنیم، و یا این که او را به قتل می‌رسانیم! انحطاط و پستی انسان به قدری است که قوم حضرت صالح (علیه السلام) ناقه صالح را با اینکه وسیله ارتزاق و نعمت آن‌ها بود، پی کردند، چنان که قرآن کریم درباره آن می‌فرماید: «وَلَکُمْ شِرْبُ یَوْمٍ مَّعْلُومٍ» یعنی یک روز، آب سهم شما باشد و روز دیگر سهم آن، و روزی که آب چاه را می‌خورد در عوض به آنها شیر می‌داد!

آن آقا گفت: چرا برای تعجیل فرج دعا می‌‌کنید؟ آیا می‌خواهید بیاید و او را هم بکشید؟ برای اینکه مزاحم خط، مردم، حکومت و حاکمیت شما خواهد بود! آنان که سایر ائمه را کشتند، دیوانه که نبودند! بلکه سبب آن بی‌دینی بود! آیا الان دیگر آن طور نیست؟!...

۲- این «فتنه آخر الزمان» که می‌شنویم چگونه فتنه‌ای است؟

- خدا کند ولو با تقیه کردن از طریقه اهل حق و اهل بیت (علیهم السلام) مخذول نشویم. گرفته شدن ایمان از اهل ایمان، از کشته شدن آنها بدتر است. در روایت است که فتنه‌هایی بر اهل ایمان می‌آید «فتن کقطع اللیل المظلم» فتنه‌هایی همانند پاره‌های شب تاریک!

ما این همه ابتلائات را می‌بینم و می‌گویید آیا «فتن کقطع اللیل المظلم» است یا نه؟! و آیا - نعوذ بالله - طریقه حقه اهل بیت(علیهم السلام) حق است یا باطل؟! با این همه رخدادها که می‌بینیم و برای ما پیش‌بینی و پیشگویی کرده‌اند، باز شک و تردید داریم!

۳- این ابتلائات و گرفتاری‌ها تا چه اندازه است لطفا بیشتر توضیح دهید؟

- ائمه ما (علیهم السلام) هزار سال پیش خبر داده‌اند که گرفتاری و ابتلائات برای اهل ایمان به حدی خواهد بود که عده کثیری از آنان از ایمان خارج می‌شوند!

۴- در عصر غیبت مسلمانان با گرفتاری‌ها و بلاهای زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند شما فکر می‌کنید که باید چه کار کنند و چه چاره‌ای بیندیشند؟

- خدا می‌داند که چه بلاهایی بدتر از این در زمان غیبت آن حضرت بر سر مسلمان‌ها آمد و می‌آید! آلمان در مدت کوتاه، چهارده کشور اروپایی را شکست داد که بزرگترین آن‌ها یونان بود و سقوط آن بیست و پنج روز طول کشید!

بنابراین، ممالک اسلامیه در نزد آن‌ها، هر کدام یک لقمه است! ولی پیشرفت به سرعت، لازمه‌اش غفلت از دشمن پشت‌سر است که خداوند هر کدام از قدرت‌های شرق و غرب را معذب و رقیب دشمن مقابل خود قرار داده است و ظاهر این است که تا قیام حضرت حجت (عجل‌الله تعالی فرجه) اسم اسلام باقی است:

«لا یبقی من الاسلام الا اسمه» از اسلام به جز نام آن باقی نمی‌ماند.

اگر دو گروه در برابر هم قرار گرفته و با یکدیگر در حال جنگ باشند و یک فرد از این دو گروه را پیدا می‌کرد و رئیس گروه دیگر را می‌ربود، گروه بی‌رئیس یکی از دو راه را دارند: یا باید تسلیم شوند و یا بدون رهبر با دشمن مخالف بجنگند. حال ما مسلمانان با کفار تقریبا همین طور است...

آیا نباید مواظبت و محافظت کنیم؟

منبع : نورپورتال

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۱:۳۸ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه هشتم دی ۱۳۹۱

خطاب به امام مهدی (عج)..........

امشب دوباره بغض دلم وا نمیشود /
بی تو بساط شاعریم پا نمیشود /
 دفتر سیاه میکنم و فکر میکنم: /
این بیت ها برای من آقا نمیشود /
 یلدا ترین حکایت شبهای انتظار /
 این جمعه ها بدون تو فردا نمیشود/
 در کوچه های شهر همه دم گرفته اند /
 دنیای ما بدون تو دنیا نمیشود /
باران گرفته بغض دل آسمان شکست /
جمعه, هنوز بغض دلم وا نمیشود
نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۳۸ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۱

دعا برای سلامتی و فرجش

 

چند بار در شبانه روز یاد امام زمانت می افتی؟

برای ظهورش چند بار در شبانه روز دعا میکنی؟

چند بار در شبانه روز با اعمالت، دلش رو میشکنی؟

حساب کردی به تنهایی چقدر باعث تاخیر ظهور میشی؟

تمرین کنیم؛ به یادش بودن را ...

تمرین کنیم ؛ دعا برای سلامتی و فرجش را...

تمرین کنیم؛ ترک گناه برای رضایتش را ...

... اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه ...

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۹:۴۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۱

چه جمعه ها که رسید و دلم هوای توکرد


گـل همیشـه بهــارم چـرا نمی آیـی

گــره فتـــاده بــــه کارم چـــرا نمی آیــی

چه جمعه ها که رسید و دلم هوای توکرد 

بـــه خلـــوت دل زارم چـــرا نمـــی آیـــی

بیا که شـــوق وصالت نهایت عشق است

نشان عشـــق تو دارم چـــرا نمی آیـــی

بهــــار عمــــر من منتظر خــــزان گشته

به فصــل تیره و تــارم چـــرا نمی آیـــی

گـــل معطــــر گلــزار مرتضی ، مهـــدی

به بــاغ حسن تو خارم چـــرا نمی آیـــی

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۹:۴۴ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه ششم آبان ۱۳۹۱

دعای عهد با صدای سوزناک استاد فرهمند


بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا بقیه الله


 اللهم عجل لولیک الفرج

التماس دعا

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۷:۱۷ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه چهارم آبان ۱۳۹۱

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۷:۲۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دوم دی ۱۳۹۰


بیا دمی بنشین زارزار گریه کنیم

بیاکه که ازغم هجران یارگریه کنیم

زسوز ناله بلبل بهار می ‏آید

بیا برای فراق بهار گریه کنیم

به ندبه امت موسی گرفت حاجت خویش

یک اربعین بنشین تا هزار گریه کنیم
نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۸:۲۱ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه یازدهم شهریور ۱۳۹۰

تفاوت اعتقادات شیعه و سنی درباره امام عصر(ع):

اهل سنت در اكثر اعتقادات مهدوی با شیعیان هم عقیده هستند و تنها اختلافشان درباره سال تولد و مسئله غیبت حضرت حجت است. برخی تصور می كنند كه اعتقاد به مهدی منتظر، ویژه شیعیان است در حالی كه اصل این عقیده از نظر اهل سنت با شیعه همسان بوده و بین این دو فرقه از حیث بشارت های پیامبر (ص) راجع به ظهور آن حضرت و ماموریت جهانی وی و درباره شخصیت برجسته و مقدس آن بزرگوار و حتی نشانه های ظهور و ویژگی های انقلاب او تفاوتی وجود ندارد. تنها فرقی كه در این مورد وجود دارد این است كه ما شیعیان او را امام دوازدهم به نام محمد بن حسن عسكری (ع) و متولد به سال ۲۵۵ هجری می دانیم و بر این عقیده هستیم كه خداوند عمر او را همچون عمر خضر (ع) طولانی نموده و او اكنون زنده و غایب است، تا خداوند هر زمان اراده فرماید ظهور خواهد كرد. این در حالی است كه اغلب دانشمندان اهل سنت می گویند هنوز متولد نشده و غایب نیست بلكه بزودی متولد خواهد شد و به آنچه پیامبر (ص) بشارت داده جامه عمل می پوشاند و عده كمی از آنان در مورد ولادت و غیبت او با ما هم عقیده اند. اصالت اعتقاد به حضرت مهدی (ع) از دیدگاه اصل سنت از آنجا روشن می گردد كه روایات فراوانی در منابع و اصول روائی و اعتقادی آنها و نیز فتاوا و آرای دانشمندان و تاریخ علمی و سیاسی آن در خلال نسل های گذشته وجود دارد كه كه گواه براین عقیده است . بنابراین حركت هایی كه از سوی مدعیان مهدویت در جوامع اسلامی اهل سنت رخ داد مانند جنبش مهدی سودانی در قرن گذشته و حركتی كه در آغاز این قرن در حرم مكه اتفاق افتاد و جنبش هایی كه اندیشه های مهدویت را به شكل آشكاری نشان می داد، مانند ((جنبش جهاد و هجرت )) در مصر و حركت های مشابه آن، كه در اثر بوجود آمدن خلاء فكری و یا تحت تاثیر تفكرات شیعی ، درباره حضرت مهدی (ع) آنگونه كه برخی تصور می كنند، پدید نیامد. شمار راویان احادیث مربوط به حضرت مهدی (علیه السلام ) از صحابه و تابعین اهل سنت كمتر از راویان شیعه نیست همچنین است اشخاصی از آنان كه روایات یاد شده را در اصول و مجموعه ای احادیث، تدوین نموده و كسانی كه دارای تالیفات ویژه ای در این زمینه می باشند.

منبع:خبرگزاری سیستان

نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۴۸ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۰

تا به حال با خودت فکر کردی که چرا امام زمان (عج) رو ندیدی؟

اگر می خوای نظر امام زمان (عج) رو بدونی نامه زیر رو بخون:

نامه ای از امام مهدی (عج) به شیخ مفید.

ای دوست مخلص! ای کسی که با ستمگران در راه ما مبارزه می کنی!

خداوند بزرگ، آن چنان که دوستان صالح ما را در گذشته یاری فرمود؛ شما را نیز با نصرت خود تأیید فرماید. ما با شما عهد می کنیم هر یک از برادران دینی شما که تقوا را سرمایه خویش قرار دهد، از فتنه های گمراه کننده در امان داریم و اگر کسی بر خلاف وظیفه رفتار کرده و از آن چه باید عمل کند بخل ورزد، مسلماً در هر دو جهان خسران و زیان نصیبش خواهد شد.

اگر شیعیان ما – که خداوند آن ها را به طاعت و بندگی خویش موفق بدارد – در وفای به عهد و پیمان الهی اتفاق و اتحاد داشته و عهد و پیمان الهی را محترم می شمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمی افتاد و زودتر از این به سعادت دیدار ما نائل می شدند..

آن چه موجب جدایی ما و دوستانمان گردیده و آنان را از دیدار ما محروم نموده است، عمل نکردن آنان به احکام الاهی است. ..1

 

جمال یار ندارد نقاب و پرده ولی

تو خاک ره بنشان تا نظر توانی کرد

 

پوستر امام زمان علیه السلام


1. احتجاج طبرسی، ج 2، ص 498، چاپ بیروت.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۴۲ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه هفدهم تیر ۱۳۹۰

هر شخص مضطری در هر مكانی كه باشد به حضرت بقیه الله متوسل شود، خود حضرت تشریف می‌آورند.


امام زمان (عج)

اصل رؤیت و ملاقات با امام زمان در عصر غیبت امکان پذیر است. بسیاری از بزرگان که در عدالت آنان شکی نیست و می توان بر سخن آنان اعتماد کرد، جریان ملاقات یا دیدار خود با امام زمان (ع) را نقل کرده اند. حتی کتاب هایی درباره این دیدارها نگاشته اند و در آنها نام کسانی را که توفیق این زیارت را یافته اند ذکر کرده اند. این دیدارها هم در دوران غیبت صغرا و هم در عصر غیبت کبرا رخ داده است[۱].

در طول غیبت صغرا که حدود ۷۰ سال به طول انجامید، حضرت ولی عصر (عج) به وسیله نایبان خاص که خود تعیین کرده بودند، با مردم ارتباط داشتند. این نواب چهار گانه هر کدام یکی پس از دیگری، مدتی نیابت امام را عهده دار بودند. در طول این غیبت کوتاه مدت، هم این نایبان با امام ملاقات داشتند و هم گاه غیر این نواب نیز توفیق زیارت آن ماه تابان را می یافتند.

نائب خاص دوم، محمد بن عثمان عمری بود که بعد از پدر خود عثمان بن سعید به دستور امام عصر منصب نیابت را بر عهده گرفت و حدود ۴۰ سال  این سفارت را دارا بود.

از خود محمد بن عثمان روایت شده است که در جواب پرسش عبد الله بن جعفر حمیری که از وی پرسیده بود: آیا امام زمان را ملاقات کرده ای؟ پاسخ داد: آخرین باری که حضرت را مشاهده کردم در بیت الله الحرام بود، در حالی که حضرت دعا می کرد و می گفت: “بار پروردگارا آن چه را به من وعده داده ای محقق ساز”.[۲]

هم چنین محمد بن عثمان گفته است امام را در حالی دیدم که پرده کعبه را در مستجار گرفته و می گفت: “پروردگارا از دشمنانت انتقام بگیر”.[۳]

از محمد بن عثمان نقل شده است که می گفت: سوگند به خدا که امام عصر (عج) هر سال در موسم حج حضور می یابند. او مردم را می بیند و آنها را می شناسد. مردم نیز او را می بینند، ولی نمی شناسند.[۴]

شواهدی که این سخن محمد بن عثمان را تأیید می کنند:

1- امام صادق (ع) می فرماید: “مردم امام خود را از دست می دهند او در موسم حج حضور می یابد و مردم را می بیند، ولی مردم او را نمی بینند”.[۵]

2- در سیره عملی ائمه (ع) شاهد هستیم که خود این بزرگان می کوشیدند حج را ترک نکنند؛ به گونه ای که درباره امام حسن مجتبی (ع) گفته اند که حضرت بیش از بیست بار با پای پیاده در حج حضور یافتند.

در کتاب های فقهی نیز، فقها بابی را برای استحباب حج در هر سال و مداومت بر آن اختصاص داده اند.[۶]

بعید است که حضرت امام عصر از این فضیلت محروم شوند و سفارشی را که اجداد بزرگوارشان کرده اند، به کار نبندند. از این رو می توان گفت یکی از جاهایی که حضرت در آن جا زیاد حضور می یابند، حرم خدا است؛ به ویژه در ایام حج.

3- از روایات استفاده می شود که حضرت ولی عصر (عج) به دور از مردم و اجتماع نیستند، بلکه حضرت با مردم  و در میان آنها هستند و در اجتماعات شرکت می کنند، ولی مردم او را نمی شناسند. یکی از اجتماعات مهم در اسلام در ایام حج تشکیل می شود که به احتمال قوی حضرت در این محفل عظیم معنوی حضور دارند.

در اینجا ماجرایی از یکی علمای گرانقدر را با حضرتش نقل می کنیم تا حضور پر برکت حضرت را نادیده نگیریم و شوق دیدار ایشان در وجودمان شعله بگیرید و در جلب نظرش بکوشیم.

محمد بن عثمان روایت شده است که در جواب پرسش عبد الله بن جعفر حمیری که از وی پرسیده بود: آیا امام زمان را ملاقات کرده ای؟ پاسخ داد: آخرین باری که حضرت را مشاهده کردم در بیت الله الحرام بود، در حالی که حضرت دعا می کرد و می گفت: بار پروردگارا آن چه را به من وعده داده ای محقق ساز

دیدار آیت الله حق شناس و امام زمان(عج) 

یكی از شاگردان و دوستان نزدیك فقیه عارف حضرت آیت الله حاج میرزا عبدالكریم حق شناس در گفت‌وگوی تلفنی خبرنگار لبیك با ایشان، خاطره‌ای ناگفته و درس‌آموز را از آن عالم ربانی بیان كرد كه در ذیل از نظرتان می‌گذرد:

آقای ر- ل گفت: مرحوم حاج آقا (آیت الله حق‌شناس) هنگامی كه می‌خواستند به مكه مشرف شوند در فرودگاه مهرآباد از پرواز جا ماندند و مجبور شدند برای پرواز بعدی، به صورت تنها اعزام شوند.

ایشان پس از پیاده شدن از هواپیما در عربستان (مكه) به دلیل اینكه كسی ایشان را نمی‌شناخت و كاروان خود را نیز گم كرده بود و ایشان نیز نمی‌دانست كه محل اسكان كاروان و همراهان كجاست سوار بر تاكسی می‌شوند و راننده تاكسی نیز ایشان را در كنار یك كاروانی پیاده می‌كند و در طی این مسیر برخورد احترام آمیزی نیز با ایشان صورت نمی‌گیرد.

حتی آن كاروان جایی مثل انباری كه پیاز، سیب زمینی و.. در آن مكان بود را در اختیار آیت الله حق‌شناس قرار می‌دهد و می‌گویند شما زائر ما نیستی.

امام زمان (عج)

آیت الله حق‌شناس كه به دلیل كهولت سن و وضعیت جسمانی از یك طرف و برخورد نامناسب افراد با ایشان "مضطر " شده بودند، در همان مكان (انباری هتل) به وجود مقدس صاحب الزمان (عج) توسل پیدا می‌كنند.

آیت الله حق‌شناس می‌گوید: تا به حضرت حجت(عج) توسل پیدا كردم، آقا‌(عج) تشریف آوردند، بلند شدم، تمام قد ایستادم، ایشان به من لبخندی زدند و 15 دقیقه آقا امام زمان را نگه داشتم و خدمتشان گزارش دادم كه من از پرواز جاماندم، راه را گم كردم و...با من بدرفتاری كردند به من این چیزها را گفتند و می‌گویند تو از ما نیستی ....، حضرت(عج) در طول این مدت كه به ایشان گزارش می‌دادم و درد و دل می‌گفتم تمام عرایض بنده را می‌شنیدند، پس از پایان عرایضم، حضرت حجت تشریف بردند، با رفتن امام زمان، ناگهان درب انباری باز شد و سر‌كنسول ایران در جده وارد شد و گفت كه شما كجا بودید و ما دنبال شما بسیار گشتیم و...

سپس آقای ر- ل پس از بیان این خاطره به نقل از آیت الله حق‌شناس ادامه داد:

این در حالی بود كه هیچ كس نمی‌دانست آیت الله حق‌شناس كجا هستند سپس با عزت و احترام فراوان با ایشان برخورد می‌شود و همه امكانات مهیا می‌شود.

آیت الله حق‌شناس پس از بیان این خاطره می‌فرمودند:

هر شخص مضطری در هر مكانی كه باشد به حضرت بقیه الله متوسل شود، خود حضرت تشریف می‌آورند.

 

پی نو شت ها :

 [۱] . برای آگاهی بیشتر نک: نمایه: ارتباط با امام زمان (عج)، سؤال ۱۰۲۹ (سایت: ۱۰۸۴).

[۲]. شیخ صدوق، کمال الدین، ج ۲، ص ۴۴۱، دار الکتب الاسلامیة، قم، ۱۳۹۵ق.

[۳]. حر عاملی، وسائل الشیعة، ج ۱۳، ص ۲۵۹، مؤسسة آل البیت، قم، ۱۴۰۹ق؛ من لایحضره الفقیه، ج ۲، ص۵۲۰، انتشارات جامعه مدرسین، قم، ۱۴۱۳ ق.

[۴]. شیخ صدوق، کمال الدین، ج ۲، ص ۴۴۱ ؛ طوسی، محمدبن حسن، الغیبة، ص ۳۶۲، تحقیق عباداللّه‏ الطهرانی و علی احمد ناصح، قم، مؤسسة المعارف الاسلامیة، ۱۴۱۱ق؛ شیخ صدوق، من لا یحضره الفقیه، ج ۲، ص ۵۲۰٫

[۵]. طوسی، الغیبة، ص۱۶۱؛ کمال الدین، ج ۲، ص ۳۴۶؛ وسائل الشیعة، ج ۱۱، ص ۱۳۵٫

[۶]. وسائل الشیعة، ج ۱۱، ص ۱۳۳٫

 منابع : اسلام پدیا،پایگاه اطلاع رسانی آیت الله حق شناس

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱:۲۹ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۰

انگشتری سلیمان علیه السلام

mahdi2.jpg
انگشتری سلیمان

«انگشتری سلیمان علیه السلام» همان انگشتر و مُهر حضرت سلیمان علیه السلام است که گویند اسم اعظم الهی بر آن نقش بسته بود و سلطنت وی بر اِنس و جِن، وابسته آن بود، و دیوی، به شکل حضرت سلیمان علیه السلام، آن انگشتری را به دست آورد و چندی سلطنت کرد تا بار دیگر، انگشتری به دست حضرت سلیمان علیه السلام افتاد و سلطنت خود را باز یافت. نامهای دیگر آن: «خاتم جم»، «خاتم جمشید»، «انگشتری جم» و «انگشتری جمشید» است. یکی از خصائص حضرت قائم (عج) در هنگام ظهور، دارا بودن انگشتری سلیمان علیه السلام است. امام رضا علیه السلام در ضمن روایتی فرمود: «قائم (عج) کسی است که هر گاه خروج کند... انگشتری سلیمان علیه السلام و عصای حضرت موسی علیه السلام، همراه اوست».(اعلام الوری، ص 407)

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱:۳۲ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۰

یا مهدی

کی شود در ندبه های جمعه پیدایت کنم

گوشه ای تنها نشینم تا تماشایت کنم

مینویسم روی هر گل نام زیبای تو را

تا که شاید این شب جمعه ملاقاتت کنم

یا مهدی


نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۳۲ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۰

شیعیان! بس نیست غفلت هایمان!؟

بار دیگر یاد دلبر میکنم
نغمه ی یابن الحسن سر میکنم
بار دیگر میرود از کف قرار
قلب من پر می کشد سوی نگار
هیچ داری از دل مهدی خبر
گریه های هر شبش را تا سحر؟
او که ارباب تمام عالم است
من بمیرم سر به زانوی غم است.....
شیعیان! مهدی غریب و بی کس است
جان مولا معصیت دیگر بس است
شیعیان! بس نیست غفلت هایمان!؟
غربت و تنهایی مولایمان
ما عبید و عبد دنیا گشته ایم
غافل از مهدی زهرا گشته ایم....
نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۱۴ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰

۷ حدیث در مورد ظهور امام زمان (عج)

http://yaseen.ir/m3734.jpg

1- پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

آدمی تعجّب می کند از وفور ایمان مردم آخرالزّمان که پیامبری را ندیدند و امام آسمانی را زیارت نکردند و تنها ایمان به سطوری می آورند که بر روی کتابهای باقیمانده از وحی و کلمات معصومین نقش بسته است.  
منبع : کتاب حکیم


۲- پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

خداوند از بندة مؤمنش قول گرفته که سختیها را در دنیا به جان بخرد آن گونه که نان آوران خانه از زیر دستان خود پیمان می گیرند که در غیبت او چهار چوبهای مورد نظر را محترم دارند. هر چه به زمان ظهور نزدیکتر میشوید به افکار و اعمالتان پوشش تقیة بیشتری دهید.
منبع :‌ کتاب بحارالانوار جلد ۶۷


۳-پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

دنیا به پایان نمیرسد تا اینکه مردی از اهل بیت من که هم نام من است سلطنت نماید.
منبع : کتاب الملاحم و الفتن ص ۱۵۴


۴-امام علی (ع) فرمودند:

از علائم ظهور آن است که به همدیگر بد گویید و یکدیگر را تکذیب کنید و از شیعیان من باقی نمی ماند؛ مگر به اندازة سرمه در چشم و نمک در غذا و چنین خواهد بود، امتحانات زمان غیبت.
منبع : کتاب بحارالانوار


۵-امام علی (ع): فرمودند:

برای صاحب الزّمان غیبتی است عظیم که باید در محور ایمان راسخ بود زیرا که خیلیها از ما جدا می شوند حتّی آنها که به مقامات بلند رسیده اند. منبع :‌ اصول کافی جلد ۱


۶-امام حسین (ع) فرمودند:

قیام کنندة این امت، فرزند نهم من است که غیبتی طولانی دارد و هنگامی که تاریکی های غیبت، همه جا را فرا می گیرد؛ خفّاشان کور چشم و گرگان درنده به تقسیم اعتبارات و امتیازات او می نشینند.
منبع : الزام النواصب ص ۶۷


۷- امام حسین (ع) فرمودند:

فرزندم خلاصة‌ انبیاء و عصاره اولیاء و ثمره اوصیای کریم است.
منبع : کشف الغمه ج ۳ ص ۳۱۲
نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۲۰ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه نهم اردیبهشت ۱۳۹۰

ما سه دسته منتظر داریم:

امام زمان علیه السلام


1. کسی که از دور زیاد یاد امام می‌کند و انتظار دیدار او را می‌کشد تا علایم و آثاری از امامش را ببیند، که فرموده‌اند: افضل اعمال انتظار الفرج؛ برترین کارها انتظار فرج است.


2. کسی که آثار و جای پا و جلوه‌ای از امام دیده است، که فرموده‌اند: فان ذلک فرجکم: پس به درستی که فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) فرج خود شماست. یعنی انتظار و دعا کردن برای خود شما گشایش و فرج می‌آورد.


3. اگر انتظار، کامل شود و محبت به کمال برسد طوری می‌شود که اگر حضرت مهدی(علیه‌السلام) را در ظاهر ببیند و یا نبیند در یقین او اثر ندارد، بلکه در همه وقت ایشان را با قلب خود مشاهده می‌کند. مانند پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و اویس قرنی که به ظاهر اصلا یکدیگر را ندیدند، اما هرگز از هم جدا نبودند.


امام سجاد(علیه‌السلام) می‌فرماید: ان اهل زمان غیبته افضل اهل کل زمان لان الله تعالی اتاهم من العقل والفهم والمعرفه حتی صارت الغیبة عندهم بمنزلة المشاهده؛منتظرین واقعی در زمان غیبت، از مردم تمامی زمان‌ها افضل هستند زیرا آنقدر از جانب خداوند عقل و فهم و معرفت پیدا کرده‌اند که غیبت و شهود برای آنها یکسان شده است.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۵۹ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰

الهم عجل لولیک الفرج

 

دلم گرفته خدایا در انتظار فرج

دو دیده ام شده دریا در انتظار فرج

هنوز می رسد از کوچه های شهر حجاز

صدای گریه زهرا در انتظار فرج

هنوز در همه عالم میان دشمن و دوست

علی است بی کس و تنها در انتظار فرج

هنوز می رسد از چاه های کوفه به گوش

صدای ناله مولا در انتظار فرج

هنوز ناله کشد از جگر امام حسن

گشوده دست دعا را در انتظار فرج

هنوز پرچم سرخ حسین منتظر است

گشوده چشم به صحرا در انتظار فرج

هنوز می رسد آوای دلربای حسین

ز نوک نیزه اعدا در انتظار فرج

هنوز تشنه لبان اشکشان بود جاری

کنار کشته سقا در انتظار فرج

هنوز خون شهیدان کربلا جاری است

ز چشم زینب کبرا در انتظار فرج

هنوز ناله "میثم" رسد به گوش که هست

چو چشم فاطمه ، دنیا در انتظار فرج


نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۲:۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دوم اردیبهشت ۱۳۹۰

استاد پناهیان : خروج سفیانی بسیار نزدیک است

 
 

و این وضعیت کاملا شبیه است به آنچه در باره سفیانی در روایات می خوانیم. ظهور سفیانی هم که از علائم قطعی ظهور است ، چنین پدیده ای است. حالا چرا باید این همه شباهت را بی دیل انکار کنیم؟

تغییر و دگر گونی سریع جهان و تحولات منطقه ای را جز با بصیرت آخرالزمانی نمی توان به درستی فهمید. حجت الاسلام علیرضا پناهیان طی یاد داشتی بسیار مهم برای هفته نامه وزین 9 دی پرده از حوادث بسیار خطیر و پر مخاطره منطقه ای و شرایط ظهور سفیانی بر می دارد :

یکی از دلایل مهم متوهم شدن انسان تصور باطل پیدا کردن از واقعیت های عالم علاقه های انسان است. انسان علاقه ها و دوست داشتنی هایی دارد که این علایق می توانند واقعیت را در ذهن او تغییر دهند تا جایی که دیگر واقعیت را درست نبیند. مثلا همه دوست دارند آدم خوبی باشند ولی یکی از نتایج وجود این علاقه در اسان این است که فثط دوست دارد آدم خوبی باشد ولی در این راه موفق نبوده است. ویا مانند فرد تشنه ای که در بیابان دنبال آب می گردد و سراب را آب می بیند. از طرف دیگر گاهی تنفر هم موجب می شود واقعیتها دیده نشود. مانند کسی که نسبت به دیگری تنفر دارد و عیبهایش را بزرگ می بیند و محسناتش را نمی بیند. چوناز او متنفر است دیگر نمی تواند او را درست ببیند. این تاثیری است که گرایش های آدمی روی درک و آگاهی های او ایجاد می کند. شخصیت خیال پرداز سیاسی فتنه که گویا دوست دارد در عالم یک کسی باشد اخیرا در بیانیه ای نوشته است ، آنچه مردم مصر انجام دادند از شورش های خیابانی جنبش سبز الهام گرفته اند!

در حالی که واضح است حرکت و قیام مردم مصر علیه یک حکومت آمریکایی است و همه عالم می دانند فتنه گران ایرانی در جهت خواست آمریکا عمل کردند. یکی از دلایل شورش آنان و فوران این آتشفشان همان ظلمهایی بود که حکومت مصر نسبت به مردم غزه انجام داد. شما که روز قدش می گفتید : «نه غزه ، نه لبنان» شما که همدست اسرائیل هستید ، مردم مصر چه ربطی دارند به شما؟ اگر آنها شما را بشناسند با همان دستی که سیلی به مبارک زدند به صورت شما هم خواهند نواخت.

یک زمانی مجاهدین خلق (منافقین) هم دوست داشتند که مردم با آنها باشند ، پس فکر می کردند مردم با آنها هستند و دچار توهم و خیالات شده بودند. این طبیعت بشر است که وقتی یک چیزی را دوست دارد ، واقعیتهای عالم را مطابق خیالات خود تصور می کند تنها راه نجات از توهمات صفای باطن و به کار گیری عقل است که بعضی ها از آن محرومند.

نظیر این توهمات آن است که بعضی ها هستند که دوست دارند ظهور عقب بیفتد  و هر علامتی از علائم نزدیک بودن ظهور را می بینند ، می گویند نه اصلا معلوم نیست این همان علامت باشد. ممکن است ظهور دویست هزار سال دیگر اتفاق بیفتد. چون دوست ندارند ظهور به این زودی ها رخ بدهد بر اساس تخیلات خود آن را به تاخیر می اندازند. هر تحولی که در عالم و منطقه رخ می دهد و کاملا به حوادث قبل از ظهور شباهت دارد ، نگاه غیر آخرالزمانی می کنند. معلوم نیست چرا از نزدیک بودن ظهور احساس خطر می کنند؟ در تطبیق حوادث با پیشگویی های مربوط آخرالزمان باید دقت و احتیاط کرد ولی نه اینکه به طور کلی ذهنها را منصرف کنیم و تامل نکنیم.

اما نکته مهمی که در تحولات منطقه دیده می شود و می تواند از علائم نزدیک بودن ظهور باشد این است که استکبار جهانی مجبور شده است تا حدی خود را همراه این قیام ها نشان بدهد. نظام سلطه از یک زمانی متوجه شدکه دیگر با این دولت های فاسد منطقه نمی تواند به مطامع خود برسد. لذا شروع کرد به زدن ساز مخالف با این دولت ها و این حرکت را با مخالفت با صدام که مزدور خودشان بود آغاز کرد. در ارتباط با تونس و مصر نیز همراهی استکبار جهانی کم کم خود را نشان می دهد. آنها وقتی می بینند قدرت مقابله با این موج اسلامخواهی را ندارند به ناچار با آن همراهی میکنندتا در فرصت مناسب بر این موج سوار شوند و این حرکت را به سوی اهداف خود منحرف نمایند. وقتی میبینند دیگر نمی توانند عناصر وابسته به خودشان را در قدرت نگه دارند ، با قیام مردم همراهی می کنند تا قیام مردم را منحرف کنند. این مرحله اول ترفند آنهاست. حالا شما فکر می کنید مراحل بعدی چگونه عمل خواهند کرد؟ طبیعی است تا جایی پیش بروند که یک قیام اسلام خواهانه به ظاهر ضد استکبار را در منطقه شکل دهند و با تظاهر به اسلامگرایی و مبارزه با صهیونیزم ، ابتدا شکل ظاهری جغرافیای سیاسی خاورمیانه را بهم بریزند و سپس به قتل عام مسلمین اقدام نمایند. حتی شاید به ظاهر به اسرائیل هم حمله کنند!

تغییر نقشه خاورمیانه آرزوی آنهاست تا بتوانند در شرایط جدید بهتر به مطامع خود برسند و این کار را باید با نیرویی از میان خود مسلملنان انجام دهند.نیروهای غربی با حضور در منطقه نتوانستند کاری انجام دهند. و این وضعیت کاملا شبیه است به آنچه در باره سفیانی در روایات می خوانیم. ظهور سفیانی هم که از علائم قطعی ظهور است ، چنین پدیده ای است. حالا چرا باید این همه شباهت را بی دیل انکار کنیم؟

استکبار جهانی با طی چند مرحله این هدف شوم خود را تعقیب می کند :

مرحله اول : با قیام های اسلامی و اسلام خواهی مردم منطقه همراهی می کند تا بتواند آنها را منحرف و به سمت منافع خود هدایت کند.

مرحله دوم : اینکه خودش هم در منطقه یک قیام راه بیاندازد. یک قیام اسلام خواهانه که باطنا به نفع اسرائیل است ولی ظاهرا علیه اسرائیل.

مرحله سوم :  با همین قیام به ظاهر اسلام خواهانه  توسط عناصر دست نشانده خود ، مسلمان ها را قتل عام کند. البته در اجرای این نقشه شوم تا حدودی موفق خواهند شد و زحماتی برای مسلمانان ایجاد خواهند کرد ولی به هیچ وجه جلوی نابودی استکبار و صهیونیسم و به عبارت دیگر تمدن غرب گرفته نخواهد شد. در این میان ایران اسلامی به عنوان امید و الگوی مسلمانان منطقه همواره پایگاهی ثابت و استوار در استکبار ستیزی و اسلام خواهی باقی خواهد ماند تا همانطور که امام راحل می فرمودند پرچم را به دست صاحب اصلی آن برسانیم. حالا متوهمین داخلی که هم پیمان متقلبین خارجی هستند حساب کار خودشان را بکنند.

http://9dei.com/shownews.aspx?Id=195

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۲:۷ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۰

دعای تعجیل فَرج، دوای دردهای ما است.

امام زمان علیه السلام


  مطالب  از محضر آیت الله بهجت (قدس سره)  

امام زمان (عج) (عینُ النّاظره و اُذُنُه السّامِعَه ولِسانُهُ النّاطق و یَدُهُ الباسطَه: چشم بینا، گوش شنوا، زبان گویا و دست گشادۀ خداوند) است.

 

در رؤیت امام (علیه السلام) مقابله و محاذات شرط نیست؛ بلکه هر جا نشسته، بر اَرَضین سُفلی و سماوات سبع و مافیهنَّ و ما بینهنَّ اِشراف دارد.

 

به افرادی که پیش از ظهور در دین و ایمان باقی می مانند و ثابت قدم هستند، عنایات و الطاف خاصی می شود.

 

لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر (عج) تشرّف حاصل کند؛ بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسّل به ائمه (علیهم السلام) بهتر از تشرّف باشد.

 

ما در دریای زندگی در معرض غرق شدن هستیم؛ دستگیری ولیّ خدا لازم است تا سالم به مقصد برسیم. باید به ولیّ عصر (عج) استغاثه کنیم که مسیر را روشن سازد و ما را تا مقصد، همراه خود ببرد.


 

نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۳۸ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰

چرا نام امام عصر در قرآن نیامده است؟

 
امام زمانامام سجّاد (سلام الله علیه) : إذا قامَ قائِمُنا أذهَبَ اللَّهُ عَن شیعَتِنَا

العاهَةَ و جَعَلَ قُلوبَهُم كزُبَرِ الحَدیدِ.

 

آن گاه كه قائم ما قیام كند، خدا آفت را از شیعیان ما بزداید و

دل‏هایشان را چون پاره‏هاى آهن [استوار] سازد.

 

الخصال - ج 2 - ص541

 

سوال:

چرا در قرآن كریم به صورت صریح و روشن درباره حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف سخن گفته نشده است؟ در كجای قرآن درباره­ آن حضرت صحبت شده است؟ با توجه به ذكر واضح و صریح پیامبر اسلام در تورات، چرا در قرآن به طور روشن حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف معرفی نشده است؟

پاسخ:

خداوند، در قرآن کریم برای معرفی افراد از روش‌های مختلفی استفاده کرده است؛ برای نمونه:

الف. معرفی به نام:

مَّا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِّن رِّجَالِكُمْ وَلَكِن رَّسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِیِّینَ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَیْءٍ عَلِیمًا(احزاب/40)

«محمد صلی الله علیه و آله پدر هیچ یك از مردان شما نبوده و نیست؛ ولی رسول خدا و ختم كننده آخرین پیامبران است؛ و خداوند به همه چیز آگاه است».

ب. معرفی با عدد:

وَلَقَدْ أَخَذَ اللّهُ مِیثَاقَ بَنِی إِسْرَآئِیلَ وَبَعَثْنَا مِنهُمُ اثْنَیْ عَشَرَ نَقِیبًا(مائده/ 12)

«خدا از بنی‌اسرائیل پیمان گرفت و از آن‌ها، دوازده نقیب (سرپرست) برانگیختیم».


ج. معرفی با صفت:

 الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الرَّسُولَ النَّبِیَّ الأُمِّیَّ الَّذِی یَجِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِندَهُمْ فِی التَّوْرَاةِ وَالإِنْجِیلِ یَأْمُرُهُم بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَاهُمْ عَنِ الْمُنكَرِ وَیُحِلُّ لَهُمُ الطَّیِّبَاتِ وَیُحَرِّمُ عَلَیْهِمُ الْخَبَآئِثَ وَیَضَعُ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَالأَغْلاَلَ الَّتِی كَانَتْ عَلَیْهِمْ ... (اعراف/ 157)


« همانا كه از فرستاده (خدا) پیامبر امّی پیروی كنید؛ پیامبری كه صفاتش را در تورات و انجیلی كه نزدشان است می‌یابند: آن‌ها را به معروف دستور می‌دهد و از منكر باز می‌دارد؛ اشیاء پاكیزه را برای آن‌ها حلال می‌شمرد و ناپاكی‌ها را تحریم می‌كند؛ و بارهای سنگین و زنجیرهایی را كه بر آن‌ها بود، (از دوش و گردنشان) برمی‌دارد…».

بنابراین، غیر از وجود مقدس امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف موارد فراوان دیگری هست كه در قرآن به صراحت از آن‌ها سخن به میان نیامده است

این كه نام پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله با صراحت در تورات آمده است، دلیل بر این نیست كه باید نام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف هم در قرآن با صراحت بیاید؛ چون، ممكن است همان‌گونه كه آن­جا مصلحت ذكر صریح بود، این­جا مصلحت در عدم صراحت به نام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد، اگر چه با تصریح نام نیز مشكل حق­ستیزان حل نمی­شود؛ چنان كه بشارت پیامبر در تورات و انجیل آمد؛ ولی بسیاری از اهل كتاب ایمان نیاوردند. مخالفت بنی اسراییل با پیامبر زمان خود درباره فرماندهی طالوت (بقره/ 246-267) دلیل دیگری است بر این که ذکر نام همه جا و همیشه اختلاف را از بین نمی‌برد. بنی اسراییل در مخالفتی آشکار با پیامبرشان ـ با این که نام فرمانده به صراحت گفته شده بود ـ گفتند:


أَنَّى یَكُونُ لَهُ الْمُلْكُ عَلَیْنَا وَنَحْنُ أَحَقُّ بِالْمُلْكِ مِنْهُ وَلَمْ یُؤْتَ سَعَةً مِّنَ الْمَالِ  (بقره/ 247)

«چگونه او فرمانروای ما باشد، با این‌كه ما برای فرمانروایی از او سزاوارتریم و به او مال گسترده‌ای هم داده نشده است».


این­گونه نیست كه تنها راه بیان حقایق‌، تصریح به اسم و رسم آن‌ها باشد؛ بلكه در بسیاری از موارد، با بیان ویژگی‌های یك حقیقت، البته به صورتی آشكار و روشن، می­توان حقیقتی را به دیگران معرفی كرد

بزرگان گفته­اند اگر نام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف یا سایر امامان، با صراحت در قرآن ذكر می­شد، انگیزه مخالفان برای تحریف قرآن، فراوان می­شد و این سند جاوید الهی، در خطر تحریف قرار می­گرفت.


به­علاوه این­گونه نیست كه تنها راه بیان حقایق‌، تصریح به اسم و رسم آن‌ها باشد؛ بلكه در بسیاری از موارد، با بیان ویژگی‌های یك حقیقت، البته به صورتی آشكار و روشن، می­توان حقیقتی را به دیگران معرفی كرد. قرآن كریم، در مسأله امامت و ولایت و نیز مهدویّت و حكومت عدل جهانی، از این شیوه بهره گرفته است. در آیات متعدد، ولایت پس از پیامبر (مائده/55) و حكومت جهانی مهدوی (نور/55) را در قالب بیان ویژگی­ها و صفات، بیان كرده است.

مفسران قرآن، با استفاده از روایات پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام بیش از 250 آیه از قرآن را درباره امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و حكومت جهانی او و یاوران صالح او آورده­اند. در این باره، كتاب­های مستقلی هم نوشته شده است، مانند سیمای امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در قرآن، ترجمه حائری قزوینی و بعضی از آن آیات عبارت است از‌:

وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ إِنَّ فِی هَذَا لَبَلَاغًا لِّقَوْمٍ عَابِدِینَ (انبیا/ 105و 106)


« به تحقیق در زبور، از پس تورات نوشتیم كه مسلماً، زمین را بندگان صالح من، به ارث خواهند برد. به یقین، در این سخن، پیام رسایی است برای قومی كه بندگان خدایند».

 وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُم فِی الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَیُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضَى لَهُمْ وَلَیُبَدِّلَنَّهُم مِّن بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْنًا یَعْبُدُونَنِی لَا یُشْرِكُونَ بِی شَیْئًا وَمَن كَفَرَ بَعْدَ ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ (نور/ 55)

«خداوند، كسانی از شما را كه ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند، وعده فرمود كه آنان را قطعاً در زمین به خلافت خواهد گمارد؛ همان‌گونه كه كسانی را كه پیش از آنان بودند به خلافت گمارد و قطعاً برایشان دینشان را مستقر خواهد کرد؛ دینی كه آن را برایشان پذیرفت و آنان را از پس خوفشان به حالت امنیت‌، دگرگون می­كند؛ آن چنان كه مرا عبادت می­كنند و چیزی را با من شریك نگردانند و هر كس بعد از آن كفر ورزد، قطعاً آنان فاسقند». 


نکته لطیف این که خداوند از کلمه تبیین استفاده کرده است که به معنای توضیح و تفسیر است، نه از الفاظی مانند قرائت و تلاوت که به معنای خواندن است، بنابراین به جاست در كنار قرآن، به پیامبر اكرم و روایاتی كه به صراحت در مورد حضرت مهدی پرداخته‌اند، مراجعه نماییم

و نكته آخر این‌كه قرآن كریم، در جایگاه قانون اساسی اسلام، در بسیاری از موارد، كلیات مسائل اسلامی را مطرح كرده است و بیان بسیاری از حقایق را به پیامبر و جانشینان او واگذار كرده است و صریحاً، پیامبر را مبیّن و مفسّر قرآن معرفی كرده است:


وَأَنزَلْنَا إِلَیْكَ الذِّكْرَ لِتُبَیِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَیْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ یَتَفَكَّرُونَ (نحل/ 44)

«قرآن را بر تو نازل كردیم، تا آنچه را بر مردم نازل شده است، برای آنان بیان كنی»

نوشته شده توسط ممی زاده در ۰:۴۷ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۰

انتظار فرج از بزرگ‌ترین و برترین فرج‌هاست

امام محمد باقر (ع) فرمود: كسانی كه در زمان غیبت، قائل به امامت آن حضرت بوده و منتظر ظهور آن حضرت بمانند، برترین اهل هر زمان هستند.

ابوخالد كابلى، حدیثی از امام سجاد (ع) نقل كرده كه خواندن آن خالی از لطف نیست.
امام زین‌العابدین (ع) فرمود: اى كابلى! أولی‌الأمر كه خداوند آنان را امامان و پیشوایان مردم قرار داده و اطاعت ایشان را واجب ساخته است، عبارتند از حضرت علی (ع) سپس عمویم امام حسن (ع) و پس از او پدرم امام حسین (ع) تا آنكه كار امامت به من رسید. سپس حضرت ساكت شد. عرض كردم: اى سرور من! از امیرالمؤمنین (ع) روایت شده كه فرمود: زمین از حجت خدا بر بندگان خالى نخواهد ماند، پس امام و حجت بعد از شما چه كسى خواهد بود؟ فرمود: پسرم محمد كه نام او در كتب الهى (صحف الاولین) باقر بوده كه علوم را می‌شكافد و او حجت و امام بعد از من است و پس از او پسرش جعفر است كه در نزد اهل آسمان صادق نامیده می‌شود. عرض كردم: اى سرور من! چگونه فقط نام او صادق است، در حالی كه شما همه صادق هستید؟ فرمود كه پدرم از پدرش از رسول‌الله (ص) روایت كرده كه فرمود: زمانی كه پسرم جعفر بن محمد بن علی بن الحسین بن أبی طالب به دنیا آمد، او را صادق بنامید. و پنجمین فرزند او (امام صادق) كه نامش جعفر است، به دروغ ادعاى امامت می‌كند و او نزد خداوند، جعفر كذاب است كه به خداوند افترا بسته و چیزى را كه اهل آن نیست، به عنوان مخالفت با پدرش و حسادت با برادرش ادعا می‌كند و او همان كسى است كه آرزو می‌كند هنگام غیبت امام زمان (عج) از اسرار الهى خبردار شود. آنگاه على بن الحسین (ع) به شدت گریست و فرمود: گویا می‌بینم كه جعفر كذاب حاكم ستمگر را براى تفتیش و جست‌وجوى حضرت مهدى و امر ولى‌الله (ع) كه در پناه و حفظ الهى غایب شده بود، راهنمایى كرد و از خلیفه می‌خواست كه وكیل پدرش امام هادى (ع) شده و امور آن حضرت به او واگذار شود، در حالی كه نمی‌داند پست‌تر از آن است كه چنین لیاقتى داشته باشد، و همچنین قصد داشته كه چنانچه به حضرت مهدى (عج) دست یابد، او را كشته و میراث برادرش را به ناحق غصب كند.
راوى (ابو خالد كابلى) می‌گوید: عرض كردم، اى فرزند رسول خدا! آیا اینها شدنى است؟ فرمود: آرى. به خدا سوگند، اینها همه در صحیفه‌اى كه در آن وقایع غم‌انگیزى كه بر ما پس از رسول خدا (ص) جارى می‌شود، نوشته شده است.
ابوخالد می‌گوید، عرض كردم: اى پسر رسول خدا! پس از آن چه خواهد شد؟ فرمود: سپس غیبت امام دوازدهم از جانشینان رسول خدا (ص) طولانى خواهد شد. اى اباخالد! كسانی كه در زمان غیبت قائل به امامت آن حضرت بوده و منتظر ظهور آن حضرت بمانند، برترین اهل هر زمان بوده و خداوند متعال چنان عقل و فهم و معرفتى به آنها عطا كرده كه زمان غیبت براى آنها مانند زمان حضور و مشاهده می‌شود و ایشان را در آن زمان، به منزله مجاهدین در ركاب رسول‌الله (ص) قرار داده است و آنها به حقیقت شیعیان خالص ما و دعوت‌كنندگان به دین خداوند متعال در پنهان و آشكار خواهند بود.
و حضرت در پایان فرمود: انتظار فرج از بزرگ‌ترین و برترین فرج‌هاست

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۷:۵۵ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دوازدهم فروردین ۱۳۹۰

جابر بن یزید جعفی از امام باقر علیه السلام روایت می کند که فرمود:

Click for larger version

هر یک از شما زنده بماند و مهدی علیه السلام را ببیند، باید به او چنین سلام کند:« السلام علیکم یا اهل بیت الرحمة و النبوه، و معدن العلم و موضع الرسالة. السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه.»
(سلام بر شما ای خاندان رحمت و نبوت، و معدن دانش و جایگاه رسالت. سلام بر تو ای«بقیةالله» در زمین.»

منابع :

بحار الانوار 51/ 36 حدیث 5 ---------- کمال الدین

جلد 52 / 331 حدیث 55 - ص 318 حدیث 16

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۳:۷ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هفتم فروردین ۱۳۹۰

زیارت جامعه

بهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.com

بهترین زیارتی که برای واسطه ی قرار دادن آن ذوات مقدس بسیار مفید و مؤثر است، زیارت جامعه است. نقل شده است که علامه مجلسی (پدر)، خدمت امام زمان (ارواحنافداه) رسیدند و مداح‎گونه زیارت جامعه را خطاب به آن حضرت خواندند. حضرت ولی عصر(ارواحنافداه) می‎فرمایند بیا جلو.

مرحوم مجلسی (ره) ضمن این که متأثر از ابهت آن حضرت بوده، جلو می‎رود و امام عصر(ارواحنا فداه) دست عنایتی روی شانه وی می‎گذارند و می‎فرمایند: «نعم الزّیاره هذه»؛ یعنی این زیارت، خوب زیارتی است. آقای مجلسی می‎گوید: از جدتان امام هادی(سلام الله علیه) است؟ حضرت می‎فرمایند: بله.

در حقیقت این  زیارت، زیارت بسیار زیبا و عجیبی است و توسّل به ائمه ی طاهرین(علیهم‎السلام) در آن بسیار است. خصوصاً در آخر که می‎فرماید: «بِكُمْ فَتَحَ اللهُ وَ بِكُمْ یَخْتِمُ، وَ بِكُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْثَ، وَ بِكُمْ‏ یُمْسِكُ السَّمآءَ اَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ اِلاَّ بِاِذْنِهِ وَ بِكُمْ یُنَفِّسُ الْهَمَّ وَ یَكْشِفُ الضُّرَّ»؛ عبارات دقیق و پر محتوایی به کار گرفته شده است.

خطاب به ائمه  ی طاهرین (علیهم‎السلام) می‎فرماید: عالم وجود وابسته به شما است. اگر زمین و آسمان پا برجاست به واسطه‎ی وجود شما است، اگر حاجتی از کسی برداشته می‎شود و یا مهمی از کسی رفع می‎شود، به برکت وجود شما بزرگواران است.

این زیارت یکی از افتخارات شیعه است. انشاء‎الله که همه بتوانند تحت لوای ائمه هدی (علیهم‎السلام) به منزل سعادت راه پیدا کنند.رگرفته از درس اخلاق آیة الله مظاهری
نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۷:۲۶ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه ششم فروردین ۱۳۹۰

نیگاریم گلدی (از نظامی)

 

شمعی صوندور دخی پروانه کی یاریم گلدی

گوله باخ آغلا بولوت نازلی نگاریم گلدی

گئجه بایرام ائدرم جانیمی قربان سنه یار

سروریم، تاجی سریم، باغلی باهاریم گلدی

قامتین سرو سنین، جنتی گزدیم تایی یوخ

چاکری اولدوغوم اول شاهی سواریم گلدی

حسنونون شمعینه پروانه دئییب دوندی کوله

آتشیم صوندورن اول لاله عذاریم گلدی

دئدیم ای نازلی ملک سئو بو نظامینی دئدی:

سنینم عهد ائله دی چشم خماریم گلدی

نظامی

 

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۵:۲۵ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۸۹

امام مهدي بهار ايّام

 

عيد است ولي بدون او غم داريم

عاشق شده‌ايم و عشق را کم داريم

اي کاش که اين عيد ظهورش برسد

 اين‌گونه هزار عيد با هم داريم

نوروز، اين عيد باستاني ايرانيان، نويد بخش فرا رسيدن طراوت و سرسبزي و شادابي زمين و مورد گرامي داشت اين ملت است؛ اما بعد از اينکه ايرانيان روشن ضمير با معارف انسان‌ساز اسلام، به ويژه مکتب سراسر نور تشيع آشنا شدند، زندگي خويش را بر اساس آموزه‌هاي ناب اسلامي و بر مدار ولايت معصومين(ع) استوار ساختند و دريافتند که شيعه ـ که ميراث‌دار خط سرخ حسيني و انتظار سبز مهدوي است يعني طراوت، شجاعت و صلابت ـ و انتظار يعني حيات پويا و زندگي شاداب در مسير هدفي الهي و مقدس.

هر شيعة ايراني با الهام از طبيعت، با خود چنين نجوا مي‌کند که اگر يک سال شمسي، گردش دوازده ماهة زمين به دور خورشيد است، عمر حقيقي و الهي هر شيعه، چرخش بر مدار ولايت است که اگر با گذشت ايام و زياد شدن سنّ زميني‌اش نسبت به وليّ زمان خود، معرفت بيشتري پيدا نمايد و بر مدار شمس ولايت بچرخد، به همان اندازه، راه زندگي‌اش روشن‌تر مي‌گردد. چرا که پيامبر گرامي اسلام(ص) مي‌فرمايند: «چراغ راه مؤمن، شناخت حق اهل بيت عليهم السلام است و کورترين افراد کسي است که فضائل ما را نبيند».

شيعه اکنون و در عصر غيبت، منتظر ظهور امامي است که طبق روايات، بهار روزگاران است. اگر با آغاز سال جديد شمسي، بهار طبيعت آغاز مي‌شود، با سپري شدن انتظار سبز مهدوي، بهار حقيقي انسانيت، هويدا شده و جهان هستي و انسان‌ها با ظهور حضرتش جان تازه‌اي مي‌گيرند و علم، صنعت، کشاورزي، دين، سنت و... احياء مي‌شوند و تحويل حقيقي سال بر مدار ولايت و معرفت آن امام زمان(عج) خواهد بود که کتاب و سنت، احيا شوند، عقل‌ها تکميل گردند، نعمت، فراوان شود و فطرت‌ها از خواب غفلت، برخيزند.

باميد ظهور مولايمان مهدي صاحب زمان

دعا براي تعجيل در فرج آقا را مقدمه دعاهايمان قرار دهيم.

 

سال نو بر شما مبارک

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۲۱ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹

ایه ای در مورد امام زمان عج

 

بهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.com

«امن يجيب المضطر اذا دعاه و يكشف السوء و يجعلكم خلفاء الارض »
«آيا آن كيست كه دعاي مضطر را هنگامي كه او را مي خواند به اجابت مي رساند و رنج و غم را برطرف مي سازد و شما را جانشينان زمين قرار مي دهد؟»

از امام باقر عليه السلام يا امام صادق عليه السلام درباره اين آيه نقل شده است كه فرمودند: «اين آيه درباره قائم از آل محمد صلي الله عليه و آله نازل شده، هرگاه كه خروج كند معمم مي شود و در كنار مقام نماز گذارد و به درگاه پروردگارش تضرع نمايد، پس هيچ پرچمي از او رد نشود.»

  تاويل الايات الظاهرة، ص 403; كتاب الغيبة، چاپ مكتبة الصدوق، صص 181 و 182; تفسير قمي، ج 2، ص 205.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۱۳ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه پنجم اسفند ۱۳۸۹

يارب تو بده خاتمه اين غيبت كبري

خورشيد جمالت چو از پرده درآيد


شرمنده ز انوار تو شمس و قمر آيد


دنيا شود از پرتو نور تو درخشان


آن موكب شاهانه چو با كرّ و فرآيد


عيسي بزمين آيد و بيعت بنمايد


ياران تو با نيروي فتح و ظفر آيد


جبريل چو نازل شود آن دم به حضورت

 
فوج ملكوتي زپي يكدگر آيد


يارب تو بده خاتمه اين غيبت كبري


سلطان جهان حجت اثناعشر آي

 مرحوم حجت الاسلام شرفي.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۱:۲۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۹

هفته ولایت گرامیباد

 

بهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.com

 بهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.com بهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.comبهار-بیست دات كام  تصاویر زیبا سازی وبلاگ  www.bahar22.com

صفاى باغ رضوان دارى اى دوست


نشان از كوى يزدان دارى اى دوست


تويى يوسف كه در هر كوى و برزن

 
هزاران پير كنعان دارى اى دوست

 

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۴۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

سه شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۸۹

امام زمان عج حال عموم مردم را بهبود بخشد،

سلام علی قائم المنتظر

امام صادق عليه السلام درباره دوران ظهور مى‏فرمايد: «و يحسن حال عامة العباد، و يجمع الله الكلمة، و يؤلف بين قلوب مختلفة، و لا يعصى الله (عز و جل) فى ارضه، و يقام حدود الله فى خلقه، و يرد الله الحق الى اهله  ; حال عموم مردم را بهبود بخشد، و خداوند وحدت كلمه پديد آورد، وبين قلب‏هاى پراكنده الفت ايجاد كند، و  در زمين معصيت نشود، و حدود الهى ميان مردم اجرا شود و خداوند حق را به اهلش باز گرداند.» 
اكمال الدين و اتمام النعمة، ج 2، ص 646

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۱۲ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هفدهم بهمن ۱۳۸۹

چرا امام زمان عليه السلام در زمان غيبت به خورشيد پنهان در پشت ابر تشبيه شده است؟


1. خورشيد در منظومه شمسي مركزيت دارد و كرات و سيارات به دور او در حركتند، چنان كه وجود گرامي حضرت حجت عليه السلام در نظام هستي مركزيت دارد. «ببقائه بقيت الدنيا و بيمنه رزق الوراء و بوجوده ثبتت الارض و السماء; (۱)

به بقاي او دنيا باقي است و به يمن وجود او بقيه موجودات روزي داده مي شوند و به واسطه وجود او زمين و آسمان پايدارند.»

2. خورشيد در اين مجموعه منافع فراواني دارد مانند: جاذبه كه مايه ثبات و بقاي نظام است، گرما و حرارت كه پشت انبوه ابر غليظ نيز به زمين مي رسد و نيز باد و باران، روئيدن گياهان و امثال آن از بركت تابش خورشيد است كه ابرگرفتگي در آن اثر مهمي ندارد. بله، نورافشاني از پشت ابر كمتر خواهد بود. بدين ترتيب ابرگرفتگي فقط يكي از منافع آفتاب را تقليل مي دهد، نه اين كه از بين ببرد. امام زمان عليه السلام نيز غير از حضور عادي اش در ميان مردم منافع فراواني براي مردم دارد كه در پرتو وجود حضرتش از وجود او استفاده مي برند.

3. ابر هرگز آفتاب را نمي پوشاند بلكه ما را مي پوشاند، در نتيجه ما را از ديدن آن محروم مي كند، نه آن كه در منفعت رساني آن خلل ايجاد كند. چگونه مي توان گفت كسي كه عالم وجود در قبضه قدرت اوست و مي تواند هر لحظه اي در هر جا حضور داشته باشد، غايب است؟

كي رفته اي ز دل كه تمنا كنم تو را كي بوده اي نهفته كه پيدا كنم تو را

غيبت نكرده اي كه شوم طالب حضور پنهان نگشته اي كه هويدا كنم تو را

با صد هزار جلوه برون آمدي كه من با صد هزار ديده تماشا كنم تو را (۲)

4. پوشاندن ابر اختصاص به كساني دارد كه در زمين هستند نه كسي كه بر فراز ابر حركت مي كند. غيبت آن حضرت نيز براي كساني است كه به دنيا و طبيعت چسبيده اند، اما كساني كه بر ابر شهوات و غبار هواهاي نفساني پا مي گذارند و در آسمان معنويت پرواز مي كنند هر لحظه كه بخواهند در حضور هستند.

جمال يار ندارد نقاب و پرده ولي غبار ره بنشان تا نظر تواني كرد (۳)

5. آفتاب لحظه اي از نورافشاني غفلت نمي كند. هر كس به اندازه ارتباطي كه با خورشيد دارد از نور آن بهره مي برد و اگر بتواند همه موانع را كنار بزند و در برابر آفتاب بنشيند، بهره كاملي مي برد. چنان كه حضرت ولي عصر مجراي فيض الهي است و در اين جهت فرقي بين بندگان خدا نمي گذارد ليكن هر كس به اندازه ارتباط خود استفاده مي برد. (۴)

۱) مفاتيح الجنان، دعاي عديله.

۲) ديوان حافظ، ص 195، غزل 144.

۳) فروغ بسطامي.

۴) عصاره خلقت، آيت الله جوادي آملي، مركز نشر اسراء، چاپ دوم، ص 85.


نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۳۷ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹

مهدى ، حسينى است :

 

 مرحوم على بن عيسى اربلى در كتاب كشف الغمه از حذيفة بن يمان روايت مى كند كه گفت: پيامبر خطبه اى ايراد فرمود و آنچه مى بايد اتفاق بيفتد به ما اطلاع داد سپس فرمود :

 لولم يبق من الدنيا الا يوم واحد لطول الله عزوجل ذلك اليوم حتى يبعث رجلاً من ولدى اسمه اسمى .

اگر از عمر دنيا جز يك روز بيشتر نمانده باشد. خداوند آن روز را چندان دراز گرداند تا مردى از اولاد من برانگيزد  كه همنام من باشد.

 سلمان برخاست و عرض كرد: اى رسول خدا(ص) از كدام فرزند شما خواهد  بود؟ فرمود : از اين فرزندم ، و دست روى شانه حسين (ع) گذاشت.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۱۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه یکم بهمن ۱۳۸۹

يكي  از برداشت‌هاي غلط در فرهنگ مهدويت، نشان دادن چهره خشونت آميز از امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) است.

بر خلاف تصوّر بعضي افراد كه مي‌انديشند امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) با شمشير عدالت، دريايي از خون به راه مي‌اندازد و بسياري را از دم تيغ عبور مي‌دهد؛ امام عصر(عليه السلام) مظهر رأفت و رحمت پروردگار است و مانند پيامبر بزرگوار اسلام(صلي الله عليه و آله وسلم) ابتدا همگان را با بيان روشن و دلائل آشكار به اسلام و قرآن مي‌خواند و اكثر مردم دعوت آن حضرت را پاسخ مي‌دهند و به او مي‌پيوندند. بنابراين امام(عليه السلام) تنها با مخالفان سرسخت كه آگاهانه از پذيرفتن حق سرباز مي‌زنند و جز زبان شمشير نمي‌فهمند با سلاح برخورد مي‌كند.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۱۵:۲۹ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۹

توزيع عادلانه ثروت

از مهمترين عوامل اقتصاد بيمار در جوامع بشري، انباشته شدن ثروت در نزد

 گروهي خاصّ است. هميشه اينگونه بوده است كه افراد يا جمعيت هايي

 كه براي خود ـ به هر دليل ـ امتيازي قائل بوده‌اند بر انبارهاي ثروت عمومي

 چنگ انداخته و آن را در جهت منافع شخصي و گروهي به كار برده‌اند. امام

 مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) با اينان مقابله خواهد كرد و ثروت

 همگاني را در اختيار همگان خواهد گذاشت و عدالت علوي را به همه

 نشان خواهد داد.

 

امام باقر(عليه السلام) فرمود:

«اِذا قامَ قائمُ اَهْلِ الْبَيتِ قَسَّمَ بِالسَّوية وَعَدَلَ فِي الرَّعِيةِ... ( ۱)

وقتي قائم خاندان پيامبر(صلي الله عليه و آله وسلم) قيام كند (اموال را) به مساوي تقسيم مي‌كند و در ميان خلق به عدالت رفتار مي‌كند.»

در زمان آن حضرت اصل مساوات و برابري به اجرا در مي‌آيد و همگان از حقوق انساني و الهي خود بهره مند مي‌شوند.

پيامبر اكرم(صلي الله عليه و آله وسلم) فرمود:

«شما را به مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) بشارت مي‌دهم كه در امّت من برانگيخته خواهد شد... او اموال را به درستي تقسيم مي‌كند. كسي پرسيد: مراد چيست؟ فرمود: يعني بين مردم مساوات را اجرا خواهد كرد.» ( ۲)

و ره آورد اين مساوات در سطح جامعه آن است كه فقر و تهيدستي ريشه كن گرديده و فاصله‌هاي طبقاتي برچيده مي‌شود.

امام باقر(عليه السلام) فرمود: «... امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) ميان مردم به مساوات رفتار مي‌كند به گونه‌اي كه كسي پيدا نشود كه نيازمند زكات باشد.» ( ۳)

۱. الغيبة نعمانى، باب 13، ح 26، ص 242.

۲. بحارالانوار، ج 51، ص 81.

۳. همان، ص 390.

 

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۵۳ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم دی ۱۳۸۹

« اهداف قيام قائم »

 

123friendster.com


مقصود از «هدف» قيام قائم (عج)، چيزي است که آن حضرت براي دست يافتن به آنها با تحقق آنها حرکتي جدّي را آغاز خواهد کرد. فهرستي از اهداف مقدّس به اين صورت است:

1- احياي اسلام که بر اثر کجرويها زنگار گرفته است.

2- تأمين قسط و عدل اجتماعي و اجراي قانون شرع.

3- اصلاح جامعه و به حرکت در آوردن امّت.

 4- حاکم ساختن حقّ و نيرو بخشيدن به حق پرستان. 5- احياي سنّت نبوي و سيره ي علوي.

 6- از بين بردن بدعتهاي جاهلانه.

 7- آزاد سازي اراده ي ملّت از محکوميّت سلطه و زور.

 8- آگاه ساختن مسلمانان و افشاي ماهيّت واقعي جبّاران.

9- از بين بردن سلطه ي استبدادي خودکامگان بر جهان اسلام.

 10- تأسيس يک مکتب عالي تربيتي و شخصيّت بخشيدن به جامعه.

 اين هدفها، هم در انديشه و عمل حضرت قائم (عج) جلوه گر خواهد بود و هم در ياران و سربازانش.البته اهداف مذکور همان اهداف عاشوراست، زيرا حسين عليه السلام و مهدي (عج) پيروان يک مکتبند.
 

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۱:۲۱ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و سوم دی ۱۳۸۹

اللهم عجل لولیک الفرج

 

  ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد

بر پشت ستم کسی تیر خواهد زد

سوگند به هر چهارده آیه نور

سوگند به زخم های سرشار غرور

آخر شب سرد ما سحر می گردد

مهدی به میان شیعه برمی گردد

 اللهم عجل لولیک الفرج   

  اگر تو نیایی سیلی ظالمان همیشه بر گونه مظلومان می خورد و صدای ظالم همه جا به گوش می رسد ...

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۵۳ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹

ابوسعيد خدرى از پيامبر اكرم (ص) روايت كرده كه فرمود :

 

يكون من امتى المهدى ان قصر عمره فسبع سنين و الافثمان و الافتسع يتنعم امتى فى زمانه نعيما لم يتنعموا مثله قطّ البر و الفاجر يرسل السماء عليهم مدراراً و الا تدخر الارض شيئاً من نباتها .  

مهدى از ميان امت من برخاسته شود مدت سلطنت او هفت يا هشت يا نه سال مى باشد ، همه طبقات امت من در زمان ظهور او چنان در رفاه زندگى نمايند كه قبل از وى هيچ بّر و فاجرى بدان نرسيده باشند، آسمان باران رحمت خود را بر آنان مى بارد و زمين از روئيدنيهاى خود چيزى فرو گذار نمى كند.

حافظ ابونعيم اصفهانى (متوفى 430هـ ) در كتاب اربعين حديث فى المهدى ذكر المهدى و نعوته و حقيقة مخرجه

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۱:۴۰ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۹

امام زمان عج

عارف گرانمایه و استاد بزرگوار جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عبدالقائم شوشتری دام ظله العالی در جلسه ای می فرمودند:

آخرالامر گره کار به دست خود امام زمان (عج) باز خواهد شد  و در آخرین شب غیبت کبری حضزت مهدی (عج) پس از اقامه نماز عشاء در کنار خانه کعبه سر به سجده  می گذارد و تا اذان صبح ذکر "امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء" را می خواند . گویا قلب شریف و مبارک حضرت از این غیبت طولانی گرفته و تا اذان صبح این آیه شریفه را می خواند.

چرا که مضطر واقعی خود اوست. هنگام اذان صبح جبرئیل به خدمت حضرت می آید و سر مبارک حضرت را از سجده بر می دارد و می گوید:

ای حجت خدا از این حالت ملائکه الهی به گریه افتاده اند.  برخیز که خدا دعایت را مستجاب و فرج را امضاء نمود"

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۳۶ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هشتم دی ۱۳۸۹

اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا

در ذیل آیه شریفه "اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا " از امام صادق علیه السلام روایت شده که این آیه در حق مهدی (عج) ماست که در هنگامه ظهور خون امام حسین علیه السلام را مطالبه نموده و می فرمایند : ما اولیا دم و طلب کنندگان خون عزیزانمان هستیم . و این جاست که اهمیت موضوع انتقام و این جاست که اهمیت موضوع انتقام گرفتن از قاتلان امام حسین علیه السلام و تمام ظالمان در حق انبیاء و اولیای الهی مشخص می شود .

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۳۰ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ششم دی ۱۳۸۹

*امام مهدی(عج) در سخن امام حسین(ع)*

اگر از دنیا یک روز(بیش) باقی نمانده باشد،خداوند آن روز را دراز گرداند،تا مردی از فرزندان من قیام کند و زمین را از عدل و داد لبریز کند،پس از آنکه از ستم و ظلم پر شده باشد.این چنین از پیامبر شنیدم.

کمال الدین1/318

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۰ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه دوم دی ۱۳۸۹

زبان عشق

حكايت شده كه پرستوئي نر تمناي وصال پرستوي ماده‌اي را مي‌كرد و او را دوست مي‌داشت. آن دو در گنبد خانة حضرت سليمان عليه السلام بودند. آن حضرت نيز آنجا بود و مي‌شنيد كه پرستوي نر به پرستوي ماده مي‌گفت: عشق تو در من چنان شدت گرفته كه اگر بخواهي، اين گنبد را بر سر سليمان ويران مي‌كنم. سليمان عليه السلام به او فرمود: اين چه سخني است كه از تو شنيدم؟

پرستوي نر در پاسخ گفت: اي سليمان! عجله نكن! همانا عاشق و محب زباني دارد كه جز مجنون كسي اين گونه سخن نمي‌گويد. من هم به اين پرستو عشق مي‌ورزم و سخت به او علاقه‌مندم، از اين روي، در آنچه كه از من شنيدي [خلافي نگفته‌ام؛ زيرا] بر عشاق راهي و حكمي نيست؛ زيرا به زبان عشق سخن مي‌گويند، نه به زبان علم و عقل.

آئينه سالكان، علي فضلي، قم، آل علي، 1381، صص 136ـ 137؛ فتوحات مكيه، محيي الدين بن عربي، بيروت، نشر دار احياء التراث العربي، ج 2، ب 178، ص 358.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۵۸ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

سه شنبه سی ام آذر ۱۳۸۹

مهدي عج

securedownlسoad.gif

دلم دارد هواي كوي مهدي
گرفتارم به هجر روي مهدي

منم بيمار عشق روي مولا
اسير تار زلف و موي مولا

شب و روز از فراقش ناله دارم
به دل من زخم چندين ساله دارم

اسير دشت صحراها منم من
غريب و بي¬کس و تنها منم من

در اين دنيا پرستاري ندارم
به جز مهدي دگر ياري ندارم

گل نرگس دمي سويم نظر كن
شب تاريك هجرم را سحر كن

نگار من عزيزم نازنينم
گل روي رخت را كي ببينم

خدايا خالقا پروردگارا
ميسر كن وصال يار ما را

ندارم طاقت و من بي قرارم
رسان پايان عمر انتظارم

جمال بي مثالش را عيان كن
به سيمايش منوّر اين جهان كن

شب يلداي ظلمت را سحر ساز
به نورش خفتگان را با خبر ساز

رسان صبح اميد روشنايي
به پايان آر هجران و جدايي

الها وعده خود را وفا كن
جهان را با حضورش با صفا كن

دل مستضعفين را شاد فرما
زمين از عدل و داد آباد فرما

securedownlسoad.gif

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۳۲ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹

نام ها و القاب حضرت مهدي عج

1111.gif

نام اصلي او (م.ح.م.د) است. پيامبر اكرم در ضمن حديثي فرمود: اسم او اسم من و كنيه اش (ابا

 القاسم) كنيه من است. كنيه هاي امام (اباالقاسم، ابو صالح، ابو عبدالله، ابو ابراهيم، ابو جعفر و

 ابو الحسين است.(۱) اما القاب حضرت عبارتند از:

1 ـ مهدي: مشهورترين لقب و به معناي هدايت شده است. كسي كه توسط خداوند هدايت شده

 است. امام صادق عليه السلام مي فرمود: آن حضرت را مهدي ناميدند چون مردم را به امري

 كه پنهان است راهنمايي مي كند.(2)

2 ـ قائم: يعني قيام كننده ي به حق و برگرفته از روايت رسول خداست كه فرمود: از اين جهت

 قائم را قائم مي نامند كه پس از فراموش شدن نامش قيام مي كند.(۳)

امام جواد رحمه الله نيز فرمود: زيرا بعد از آن كه نامش از يادها فراموش شد و اكثر معتقدين به

 امامتش از دين برگشتند، قيام مي كند.(۴)

3 ـ منصور: امام باقر عليه السلام در تفسير آيه ي «من قتل مظلوما» فرمود: او حسين بن علي

 است و درباره ي بقيه ي آيه؛ «فقد جعلنا لوليه سلطانا فلايسرف في القتل انه كان منصورا»

 فرمود: منظور امام زمان است.(۵)

4 ـ منتظر: امام جواد عليه السلام فرمود: وي براي مدتي طولاني غيبت مي كند و علاقمندان

 منتظرش خواهند بود و آن ها كه ترديد دارند انكار خواهند كرد.(۶)

5 ـ بقية الله: وقتي حضرت ظهور كند، پشت به كعبه مي كند و سيصد و سيزده نفر به دورش

 جمع مي شوند، اولين چيزي كه مي فرمايد اين آيه است: (بقية الله خير لكم ان كنتم تعلمون).(7)

 در بسياري از دعاها نيز به همين لقب از حضرت ياد شده است.

حجة الله، خلف صالح، خاتم، موعود، روح القدس، تسلي دهنده، غريم (طلب كار)، مؤمل (منتظر

 و آرزو برآورده شده)، منتقم، ماء العين (آب طاهر و جاري بر زمين)، ولي الله، صاحب الامر،

 صاحب الزمان و ... نيز از ديگر القاب حضرت است.(۸)

securedownlسoad.gif


۱ـ الزام الناصب، شيخ حائري يزدي، ج 1، ص 483.

۲ـ اثبات الهداة، ج 7، ص 110 و 169.

۳ـ معاني الاخبار، ص 65.

۴ ـ كمال الدين و تمام النعمة، ص 378.

5 ـ تفسير فرات كوفي، ص 240.

6 ـ كمال الدين، ص 378.

7 ـ هود/ 86؛ غيبت نعماني، باب 14، حديث 67.

8 ـ به بحارالانوار و منتهي الامال مراجعه كنيد

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۲۳ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹

امام حسين عليه السلام فرمود:

 «لو لم يبق من الدنيا الا يوم واحد لطول الله عز و جل ذلك اليوم حتى يخرج رجل من ولدى فيملاها عدلا و قسطا كما ملئت جورا و ظلما، كذلك سمعت رسول الله يقول  ; اگر از دنيا جز يك روز باقى نمانده باشد، خداوند آن روز را طولانى گرداند، تا مردى از فرزندان من خروج كند، پس زمين را از عدل و داد پر كند، همانگونه كه از ظلم و ستم پر شده باشد. اين چنين از پيامبر صلى الله عليه و آله شنيدم.»

اكمال الدين و اتمام النعمة، ج‏1، ص‏318.

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۱۴ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و هشتم آبان ۱۳۸۹

مهدي عليه السلام در ايينه خطبه غدير

 

1111.gif

اوّلين نكته اي را كه پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله درباره حضرت مهدي عليه السلام در خطبه غدير گوشزد مي كند، اين است كه مهدي عليه السلام از ما خانواده نبوت و امامت است: "مَعاشِرَ النَّاسِ اِنِّي نَبِيٌ وَعَلِيٌّ وَصِيّي اَلا اِنَّ خاتَمَ الْاَئِمَّةِ مِنَّا الْقائِمُ الْمَهْدِيُّ؛(۱) اي مردم! به درستي من نبي، و علي وصي من است. بدانيد كه آخرين امام از ما، مهدي قائم است."

 آن حضرت در خطبه تاريخي غديريه در حضور بيش از يكصد هزار نفر اين بشارت را داد كه در زمان حضرت مهدي عليه السلام اسلام جهاني خواهد شد؛ آنجا كه فرمود: "اَلا اِنَّهُ الظَّاهِرُ عَلَي الدِّينِ؛(۲) بيدار باشيد او (مهدي) غالب براساس دين است."
 البته پيامبر اكرم صلي الله عليه وآله پيش از آن، بارها اين امر حياتي را با صراحت به گوش مردم رسانده بود.

حضرت ختمي مرتبت صلي الله عليه وآله در خطبه غدير اين تسلّي را به مظلومان عالم داد كه مهدي عليه السلام انتقام آنها را خواهد ستاند؛ آنجا كه فرمود: "اَلا اِنَّهُ الْمُنْتَقِمُ مَنَ الظَّالِمِينَ؛(۳) بيدار باشيد او (مهدي) به حقيقت انتقام گيرنده از ظالمان است." و در ادامه فرمود: "اَلا اِنَّهُ الْمُدْرِكُ بِكُلِّ ثارٍ لِاَوْلِياءِ اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ؛(۴) آگاه باشيد او است كه انتقام خون دوستان خداي عزيز و جليل را مي گيرد."
 در دعاي شريف ندبه در صبح جمعه مي خوانيم: "أَيْنَ الطَّالِبُ بِذُحُولِ الْاَنْبِياءِ وَاَبْناءِ الْاَنْبِياءِ اَيْنَ الطَّالِبُ بِدَمِ الْمَقْتُولِ بِكَرْبَلاءِ؛(۵) كجاست آن [منتقمي ] كه از ستم [ظالمان ] بر پيامبران و اولاد پيغمبران دادخواهي كند؟ كجاست خون خواه [جدّ غريبش ]شهيد كربلا؟"

۱) بحار الانوار، ج 37، ص 214.

۲) بحار الانوار، ج 37، ص 213.

۳) بحارالانوار، ج 37، ص 213.
۴) همان.
۵) مفاتيح الجنان، شيخ عباس قمي، انتشارات علمي، دعاي ندبه، صص 981 - 982.

securedownlسoad.gif

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۳:۳۰ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۸۹

مهدي عج

به انتظار و اميدي نشسته ام كه بيايي  

 بيايي و گره از كار بسته ام بگشايي
دلم گرفته از اين جمعه هاي خلوت و غمگين  

 دلم گرفته از اين لحظه هاي تلخ جدايي
غبار آمدنت را نديده قطره اشكي 

  اشاره اي به ظهورت نكرده دست دعايي
بيا عصاره حيدر، بيا چكيده زهرا  

  بيا كه بوي رسولي، بيا كه نور خدايي
شب غريبي مان مي شود به ياد تو روشن  

 تويي كه در همه شبها چراغ خانه مايي

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۶ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیستم آبان ۱۳۸۹

شعر امام زمان (عج)

 

 گر چه پیمان را شکستم بر سر پیمانه ام

  با همه بد عهدی ام آن عاشق دیوا نه ام

 

 گر به  ظاهر دورم از در گاه تو ای نازنین

 باز  هم مشتاق  روی دلکش جانا نه ام

 

  از در  میخانه ات  ای شاهد  خوبان مران

 با همه عصیان همان دردی کش میخانه ام

 

 پرده  بردار  از رخ زیبا  که مشتاق  تو ام

 آن  رخ  زیبا  ندیده  ،واله   ودیوانه ام

     

 پادشاه  جودی و ما  بنده در گاه  تو

 منتظر بر درگهت ،زان بخشش شاهانه ام

 

  در میان بحر هجران غوطه ور گشتم ولی

  باز  هم در   جستجوی  گوهر  دردانه ام

 

 همچون من هرگز نباشد بر درت پیمان شکن

  لیک  با الطاف  غیر  از تو،  شها! بیگانه ام

 

  چون که لطف توست تنها ضامن رسوایی ام

  ور  نه  آن گردم  که افشان در دل ویرانه ام

 

 انتظارت بیش از حد شد ،تحمل تا به کی؟

  آفتا با!   بهر  دیدار  رخت  پروانه ام

 

 واله و«شیدا » ومستم لیک ،محتاج توام

 یک نظر بر من نما، ای عارف فرزانه ام!

نوشته شده توسط ممی زاده در ۲۲:۲۲ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 
مطالب قدیمی‌تر